سنسور و آنالایزر پارامترهای:
COD BOD NO3 Turbidity TSS


 
 

سنسور اسپکتروفتومتری مدل UV-VIS-860

 
این سنسور بر پایه همکاری شرکت دلتا ارتباط دومان و شرکت EFS فرانسه طراحی و ساخته شده است که مهندسان الکترونیک شرکت دلتا ارتباط بر اساس نیازهای کشور و بر اساس ملزومات و شیوه نامه سازمان محیط زیست کشور از لامپ و دتکتورهای گوناگون بر اساس پروژه های مختلف استفاده می کنند و تغییراتی را در نوع لامپ نوری آن اعمال کرده اند. 
در مدلUV-VIS-860 از لامپ نوری با تکنولوژی اسپکتروفتومتری و جاروب طول موج  مابین 200  تا 860  نانومتر استفاده می شود که این امکان را فراهم می کند تا پارامترهای مختلف در حوزه کنترل کیفی اندازه گیری و تحلیل گردد. از جمله این پارامترها می توان به COD ،  BOD ، TOC ،  NO3 ، Color ،  SAC254  ، SAC550 ، DOC   Nitrite NO2-N, Turbidity، TSSeq,  KHP, COD-SACeq, BOD-SACeq اشاره کرد.
بر اساس این روش و با مزیت اندازه گیری در طول موج های مختلف ، آثار مزاحم سایر پارامتر از جمله رنگ و کدورت بر روی پارامترهای دیگر حذف می شوند و موجب اندازه گیری دقیق برای هر پارامتر می گردد.
با توجه به اینکه سنسور UV-VIS-860 بر اساس تکنولوژی نوری کار می کند لذا تمیزی لنزهای اندازه گیری آن از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین منظور سیستم شستشوی وایپری (wiper) برای  این دستگاه در نظر گرفته شده است.
 

 

مشخصات فنی پراب اندازه گیری UV-VIS-860

روش اندازه گیری

اسپکترال آنالیز در ناحیه 200 تا 860 نانومتر ( اسپکتروفتومتری )

روش نصب

به صورت غوطه وری و تماس مستقیم با سیال

نوع لامپ اندازه گیری

زنون

درجه حفاظتی پراب

IP68

جنس بدنه

استیل 316 / تیتانیوم

دمای کاری پراب

60+  ….  0  سانتیگراد

تحمل پذیری دمایی پراب

70+ ….20-  سانتیگراد

زمان پاسخگوی

T90  10 ثانیه  ≥

پروتکل ارتباطی

RS485  Modbus

ولتاژ کاری

12 ولت 40 میلی آمپر

روش شستشو

وایپر اتوماتیک

 
در تصویر زیر می توانید نمودار اسپکترومتری و جذب سنسور را در طول موج های مختلف برای پارامترهای مختلف مشاهده نمایید :